KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003136
nr 1400 3136
Thure Ã…slin
(1915-1967), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad T Åslin. Olja på pannå, 39x48 cm. Yttermått inklusive ram: 45x57cm
Thure Åslin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1967 .
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 31 maj 2021
kl 19:24:23
100 kr
150 kr